23 Nisan 2014 Çarşamba

Tuna ve Nil'in 23 Nisan'ı

İnsan "bizim zamanımızda" diye başlayan cümleler kurmaya başlamışsa yaşlanıyor demektir korkarım. 

Bizim zamanımızda 23 Nisan'lar inanılmaz bir heyecandı. En azından bizim evimizde çok güzeldi ve farklıydı. Yurtdışından gelen çocukları ağırladık pek çok defa.  Ankara'da Atatürk Bulvarı boyunca yapılan coşkulu 23 Nisan yürüyüşüne ve stadyumdaki gösterilere katıldık.  Okulumuzda gösteriler yaptık, TRT'nin düzenlediği Çocuk Şenliği programını yerinde seyretmenin keyfine vardık.  Çocukluğumun güzel hatıralarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yeri hep ayrı olmuştur.

İşte o günlerden kalan bazı fotoğraflar:Tuna ve Nil 5 yaşını henüz doldurmamış olmalarına rağmen bu sene artık bayramlar için heyecanlanmaya başladılar. Okulda öğrendikleri şarkılarla, yaptıkları resimlerle bayram coşkusunu hissetmeleri, bayram sabahları Barış Manço'nun "Bugün Bayram" şarkısını söyleyerek karşılamaları beni çok mutlu ediyor. Bu sabah evde okulları Küçük Kulüp'te yapılacak 23 Nisan kutlamalarına hazırlandık ve ailecek oradaydık.

Bugün bayram
Erken kalkın çocuklar
Giyelim en güzel giysileri...

 Okulada onların fotoğraflarını çektik babalarıyla beraber. Artık anne ve babalarının fotoğraf sevdasına alışan Tuna ve Nil'de poz vermek konusunda kendilerini geliştirmişler sanırım. İşte bu güzel günden kalanlar.

 Bugün en güzel bayram, çocuklara ATA'mızın armağanı 23 Nisan.
Tüm çocuklara ve ruhu çocuk kalanlara Tuna ve Nil'den selam olsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder